Yapıtaş Çatı Kaplama -Yapıtaş Çatı Kaplama logo

çatı kaplama malzemeleri,çatı kaplama sistemleri,çatı kaplama çeşitleri,çatı kaplama fiyatları,çatı kaplama ürünleri,çatı kaplama 
fiyatları , cephe kaplama, assan panel, sandviç panel,izolasyon sistemleri,yalıtım sistemleri Yapıtaş Çatı Kaplama - Yapıtaş Çatı Kaplama Hakkımızda Yapıtaş Çatı Kaplama - Yapıtaş Çatı Kaplama Urunler Yapıtaş Çatı Kaplama - Yapıtaş Çatı Kaplama Referansları Yapıtaş Çatı Kaplama - Yapıtaş Çatı Kaplama Iletişim Yapıtaş Çatı Kaplama - Yapıtaş Çatı Kaplama English 

 

Çatı Kaplama Malzemeleri

POLİSTREN DOLGULU SANDVİÇ PANELLER
Atermit Isopanel, DIN standardına göre B1- Alev Yürütmez ve Ayrılmaz özelliği ile tüm dünyada en iyi ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak bilinen EPS (Expande Polistren) dolgu malzemesinden üretilmektedir. Atermit Isopanel, yapısı itibariyle yüksek ısı ve ses yalıtımı, hafiflik ve sağlamlık gibi özellikleri tek başına bünyesinde birleştirmektedir. 

 

POLİÜRETAN DOLGULU SANDVİÇ PANELLER

Poliüretan izolasyonlu paneller, form verilmiş iki yüzey arasına poliol ve izosyanat adlı iki bileşenin enjekte edilip kimyasal reaksiyona girmeleri sonucu oluşan rijit poliüretan sert köpük dolgulu kompozit çatı ve cephe kaplamalarıdır. Poliüretan!ı panellerde kullanılan alt ve üst yüzey ürünün tipine göre boyalı galvaniz sac, alüminyum,  olabilmektedir.

TAŞ YÜNÜ DOLGULU SANDVİÇ PANELLER
Yüksek yangın güvenliği istenilen yapılarda veya yanıcı, parlayıcı maddelerin depolandığı yerlerde tercih edilen Mineral Yün İzolasyonlu Paneller üretilmektedir. Metal dış kabuk ve dolgu olarak kullanılan Ayanmazlık sınıfı mineral yün (taşyünü veya camyünü) izolasyon tabakası sayesinde yangına dayanıklı kompozit bir sistem elde edilmiştir.
BITULINE EXTRA MEMBRANLAR
BITULINE EXTRA - Extra serisi membranlar Atactic Polypropylene(APP) katkılı modifiye bitümden üretilen plastomerik tip membranlardır. Arttırılmış donatı ağırlığıyla daha yüksek gerilmelere dayanabilen extra serisi Bituline'ler, çetin hava koşullarına sahip özel bölgelerde de çok iyi performans gösterirler.Özel bir tip olan EP 410 karayollarının su yalıtımında kullanılmak üzere donatılan "ağır" yük membranıdır.
ALÜMİNYUM FOLYOLU KEÇELİ MEMBRAN
BITULINE ALUMINYUM Aluminyum folyo kaplı membranlar, mineral kaplı tipler gibi son kat malzemesi olarak kullanılır. . Özel olarak talep edildiğinde elastomerik membran olarak Maxima serisi içinde de temin edilebilir.Kullanıldığı alanlar:Dere ve Baca Kenarları, Kubbe ve Tonozlu Çatılar, Prefabrik Yapılar
ARDUVAZLI ( KUMLU ) MEMBRANLAR
BITULINE PRIMA - Prima serisi membranlar Atactic Polypropylene (APP) katkılı modifiye bitümden üretilen plastomerik tip membranlardır. Her türlü yapıda karşılaşılan su yalıtım sorunlarına cevap veren çok geniş bir spektruma sahip olan Prima serisi Bituline'ler, ılıman iklim kuşaklarının soğuk ve sıcak hava koşullarıyla iyi bir uyum gösterir. Ülkemizde en yaygın kullanılan membran tipidir.Kullanıldığı alanlar:Eğimli Çatılar, Gezilmeyen Teras ve Bahçe Çatılar, Dilatasyonlu Prefabrik Bina Çatıları, Kubbe ve Tonozlu Çatılar
TOPRAK ALTI DIŞARIDAN YALITIM
Toprak altında kalan dış duvarlarda ,yüzey düzeltilir,bitüm tatbik edilerek su yalıtımı sağlanır ve üzerine aterboard standart levhaları yapıştırılır.Daha sonra baskı duvarı örülür, ve normal toprak dolgu yapılarak işlem tamamlanır.Yine binilerin tam oturtulmasına azami dikkat gösterilmelidir.Baskı duvar örülmesi ve toprak dolgu işlemi aynı anda yürütülüyorsa levhaları yapıştırmaya gerek yoktur.
TERAS ÇATILARDA ISI YALITIMI
Betonarme döşeme üzerine eğim betonu uygulandıktan sonra su yalıtımı bitümü için bitümlü örtü malzemesi döşenmeli, daha sonra aterboard teras levhalar düz yüzeyi yere gelecek şekilde ve binileri tam oturtulmak suretiyle yerleştirilmelidir.Aterboard ların üzerine jeotekstil tipi örtü serilmelidir.Son olarak döşeme kaplamasında kullanılacak karo ve seramikler harç ile döşenmelidir.
DIŞARDAN DUVAR YALITIMI
Dış duvar yüzeyi düzgün değil ise gevşek yüzeyler alınır ve tesviye edilir.Aterboard standart levhalar duvarın dış yüzeyine yapıştırma sıvası ile monte edilir ve m2 ye 6 adet plastik yalıtım dübeli kullanılarak desteklenir.Levhaların montajı esnasında binilerin tam oturmasına dikkat edilmelidir.Daha sonra aynı sıva filesi uygulanır ve filenin üzerine 2 kat sıva yapıldıktan sonra hazır sıva veya dış cephe boyası tatbik edilir.
İÇERDEN YALITIM
Aterboard standart levhalar , duvarın iç yüzeyine aynen dış yüzeydeki gibi monte edilerek, binilerin birleştiği ek yerlerine şerit file çekmek suretiyle ince sıvaya hazır hale getirilir.Sıva yerine alçı plaka veya herhangi bir iç kaplama malzemesi kullanılacaksa şerit file çekmeye gerek yoktur.
VINYL YALI BASKI DIŞ CEPHE KAPLAMA SİSTEMLERİ
1) Eşsiz bir estetik Siding hiç bir cephe kaplamasının ulaşamayacağı bir güzellik sunuyor.Birbirlerine tam anlamı ile uyumlu panel ve aksesuarları ile siding cephesini kapladığı binayı adeta yeniden yaratıyor
VINYL DIŞ CEPHE KAPLAMASI
Neden Siding ? · Hiçbir şekilde kaba sıva, ince sıva ve boyaya gerek kalmadan direkt tuğlaya uygulanabilir. · Siding altı iç detaylarda kullanılan buhar dengeleyici sayesinde duvarınızda nem oluşmaz. · Rüzgara, şiddetli fırtınalara, darbelere dayanıklıdır.
TRAPEZ SAC LEVHALAR
Levha kalınlığı : 0.40 mm - 0.80 mm (min-max) Levha Uzunluğu: 12.000 mm Levha Faydalı alan geniş.:
GALVANİZ OLUKLU SAC LEVHALAR
Levha Kalınlığı :0.30 - 0.80 mm (min-max) Levha Uzunluğu : 12.000 mm 1000 mm için faydalı alan genişliği : 838 mm 1200mm için faydalı alan genişliği :990 mm
GALVANİZLİ DÜZ LEVHA
Levha Kalınlığı : 0.30 mm - 2.00 mm (min-max) Levha Genişliği : max.1.550 mm Levha Uzunluğu . 500 mm - 5.000 mm (min-max)
ÇELİK KONSTRÜKSİYON ÇATI TAŞIYICI SİSTEMLERİ
Çatı çelik karkas ve taşıyıcı sistemleri: çelik makaslar,aşıklar ,kolonlar,dikmeler,çelik profil sistemleri. Kullanılan yerler: Her türlü sanayi yapılarında ,hangar binalarında ,pazar yeri inşaatlarında,silolarda,depolarda,.v.s.uygulanır.
PVC ÇATI KAPLAMA LEVHALARI
PVC LEVHALARIN ÖZELLİKLERİ: -40 C İLE +120 C ISI DAYANIMI.TERMOSEL PLASTİK GRUBUNDA OLMASI NEDENİYLE ISI İLE ŞEKİL DEĞİŞTİRMEZ. - DÜŞÜK ISI VE SES İLETKENLİĞİ -YÜKSEK ISI VE KİMYASALLARA KARŞI DAYANIKLI OLMA VE ENDÜSTRİYEL ATIK GAZLARA KARŞI KORUNMA ÖZELLİĞİ. - GERİLİM VE YALITKANLIĞIN YÜKSEK OLMA ÖZELLİĞİ.
ATERMİT LEVHA
İnorganik lifli çimentodan mamul "Yeni Nesil Atermit" ismini verdiğimiz ürünümüz, Atermit Oluklu Levhaların Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda geliştirme yapılmış halidir. Yeni Nesil Atermit, üretiminin hamur halinde olması ve sonradan sertleşmesi sayesinde her türlü forma
ONDULİNE
Onduline HR (High Resistance), su geçirimsizliğini sağlayan bitümle birlikte, levhanın organik elyaflı dokusuna emdirilen özel reçine sayesinde mekanik dayanıklılığı artırılmış bir yapıya sahiptir. Geliştirilen yeni oluk profili ile eğilme direnci daha da yüksektir. Reçine ile birlikte renkler de Onduline HR'in bünyesine emdirilir.
Isoline
Isoline, ülkemizde TS 562 standardında üretilen tüm Marsilya tipi kiremitler, Isoval kiremitleri gibi bir kısım Portekiz tipi kiremitler ile uyumludur. Isoline'in eğrilikleri absorbe edebilen esnek yapısı, kiremitlerin alt yapıya daha sağlam basarak daha uzun ömürlü olmalarına imkan verir.Kiremitler, Isoline'in özel profillerine takılarak döşenir. Bu şekilde bir yandan kiremitlerin kayması engellenirken, diğer yandan döşeme sırasında ip çekme gereği ortadan kalkar. Kolay ve hızlı işçilikle estetik bir görünüm elde edilir.
CTP GENİŞ OLUKLU AYDINLATMA LEVHALARI
arbelere, kimyasallara ve atmosferik koşullara dayanıklı, esnek ve CTP esaslı düz yapı malzemesidir. Kullanıldığı Alanlar: Çatı ve Cephe Kaplamaları, Fabrika, Park, Depo vb. yerlerde, Dekoratif Kaplamalar
CTP AYDINLATMA LEVHA AKSESUAR VE MAHYALARI
Darbelere, kimyasallara ve atmosferik koşullara dayanıklı, esnek ve CTP esaslı düz yapı malzemesidir. Kullanıldığı Alanlar: Çatı ve Cephe Kaplamaları, Fabrika, Park, Depo vb. yerlerde, Dekoratif Kaplamala
CTP DAR OLUKLU AYDINLATMA LEVHALARI
Darbelere, kimyasallara ve atmosferik koşullara dayanıklı, esnek ve CTP esaslı düz yapı malzemesidir. Kullanıldığı Alanlar: Çatı ve Cephe Kaplamaları, Fabrika, Park, Depo vb. yerlerde, Dekoratif Kaplamalar
TRAPEZ ALÜMİNYUM LEVHALAR
Alaşım : AA 3000 serisi Kalınlık : 0,30-1,00 mm Kondisyon : Standart üretim H18(tam sert) olarak yapılmasına karşın isteğe bağlı olarak farklı kondisyonlarda üretilebilir. Yüzey : Düz, gofrajlı, boyalı. Uzunluk : Max. 12.000 mm, Min. 1000 mm.
OLUKLU ALÜMİNYUM ÇATI LEVHALARI
Alaşım : AA 3000 serisi Kalınlık : 0,30-1,00 mm Kondisyon : Standart üretim H18(tam sert) olarak yapılmasına karşın isteğe bağlı olarak farklı kondisyonlarda üretilebilir. Yüzey : Düz, gofrajlı, boyalı. Uzunluk : Max. 12.000 mm, Min. 1000 mm.
DÜZ ALÜMİNYUM LEVHALAR
Alaşım : AA 3000 serisi Kalınlık : 0,30-1,00 mm Kondisyon : Standart üretim H18(tam sert) olarak yapılmasına karşın isteğe bağlı olarak farklı kondisyonlarda üretilebilir. Yüzey : Düz, gofrajlı, boyalı. Uzunluk : Max. 12.000 mm, Min. 1000 mm.
SHINGLE
iberglas donatılı okside bitümden üretilen yeni Bardoline'ler üzeri çeşitli renklerde granüle mineral ile kaplıdır. Ortalama 10 kg/m2 ağırlığıyla hafif kaplamalar grubuna giren yeni Bardoline'ler, Üzerinde rahatça ve tahribat yapmadan yürünebilen bir malzemedir.
POLİKARBON AYDINLATMA LEVHALARI
Hayallerinizi sınırlamayın! Polikarbonat malzeme istenilen formlara kolaylıkla uyum sağlayarak,tasarımlarınızın uygulanabilirliğini sağlar. Kullanım alanları:
KÖŞELİ TİP PVC YAĞMUR OLUĞU VE EK PARÇALARI
KÖŞELİ TİP PVC YAĞMUR OLUĞU VE EK PARÇALARI
YUVARLAK TİP YAĞMUR OLUĞU VE EK PARÇALARI
YUVARLAK TİP YAĞMUR OLUĞU VE EK PARÇALARI
TRAPEZ OLUKLU BOYALI SAC LEVHALAR
Çatılarınıza yepyeni bir kaplama örtüsü olan TRAPEZ Oluklu Boyalı Sac levhaların satış ve montaj hizmetini yapmaktayız. sağlam, uzun ömürlü, ekonomik ve üstelik çok pratik bir çatı örtüsüdür. Galvanize sac levhalara değişik hadve sayısı ve ölçüleri ile trapez oluk şekli verilmek suretiyle üretilen bu levhalar, hafifliği,
POLİETİLEN DİK SİLİNDİR SU DEPOLARI
Amaca göre çeşitli tip ve kapasitede üretilmiş polietilen depolardır. 100 lt ile 20 000 lt arasında değişik kapasiteli depolar bulunmaktadır Kullanıldığı alanlar: Su Depolama, Taşımacılık
POLİETİLEN SALAMURA TANKLARI
Amaca göre çeşitli tip ve kapasitede üretilmiş polietilen depolardır. 100 lt ile 20 000 lt arasında değişik kapasiteli depolar bulunmaktadır Kullanıldığı alanlar: Su Depolama, Taşımacılık
POLYESTER YATAY SİLİNDİR SU VE ASİT TANKLARI
Amaca göre çeşitli tip ve kapasitede üretilmiş polietilen depolardır. 100 lt ile 20 000 lt arasında değişik kapasiteli depolar bulunmaktadır Kullanıldığı alanlar: Su Depolama, Taşımacılık
POLİETİLEN KÖŞELİ DİK SU DEPOLARI
Amaca göre çeşitli tip ve kapasitede üretilmiş polietilen depolardır. 100 lt ile 20 000 lt arasında değişik kapasiteli depolar bulunmaktadır Kullanıldığı alanlar: Su Depolama, Taşımacılık
POLYESTER DİK SİLİNDİR SU DEPOLARI
Amaca göre çeşitli tip ve kapasitede üretilmiş polietilen depolardır. 100 lt ile 20 000 lt arasında değişik kapasiteli depolar bulunmaktadır Kullanıldığı alanlar: Su Depolama, Taşımacılık
POLYESTER YATAY SİLİNDİR SU DEPOLARI
Amaca göre çeşitli tip ve kapasitede üretilmiş polietilen depolardır. 100 lt ile 20 000 lt arasında değişik kapasiteli depolar bulunmaktadır Kullanıldığı alanlar: Su Depolama, Taşımacılık
POLİETİLEN YATAY SİLİNDİR SU DEPOLARI
POLİETİLEN YATAY SİLİNDİR SU DEPOLARI
POLİETİLEN YATAY SİLİNDİR SU DEPOLARI
POLİETİLEN YATAY SİLİNDİR SU DEPOLARI
POLİETİLEN KÖŞELİ YATAY SU DEPOLARI
Amaca göre çeşitli tip ve kapasitede üretilmiş polietilen depolardır. 100 lt ile 20 000 lt arasında değişik kapasiteli depolar bulunmaktadır Kullanıldığı alanlar: Su Depolama, Taşımacılık
ATERBOARD STRAFOR
Yapıların ısıtılmasında ve soğutulmasında, enerji ve yakıt giderlerinden tasarruf sağlamak amacıyla ısı yalıtımı yapılması gerekmektedir. Yapılara uygulanacak ısı yalıtımı, yatırım maliyeti yüksek gibi görünsede, ısıtma ve soğutma giderlerinde tasarruf sağlayacağından, 1.5 - 2.5 ısıtma dönemi içerisinde yatırım maliyetini amorti edecektir ve yapı ömrü boyunca ısı yalıtımı sağlayacaktır. Kısaca ısı yalıtımının amacı, yazın sıcak, kışın ise soğuk havanın içeriye girmesini engellemektir. Isı yalıtımı uygulanmış yapı yüzeylerinde terleme (nem) sonucu
ATERPOR STRAFOR LEVHA
ATERPOR STRAFOR LEVHA ATERPOR, polistren taneciklerinin şişirilmesi ve kalıp sistemi ile kaynaşması yöntemiyle üretilir. Mükemmel ısı yalıtımı özelliği ile yapıların çatı, duvar ve bodrumlarında kullanıldığında, tüm yapıyı termos gibi sarar. Kışın ısıtma, yazın soğutma giderlerini düşürerek işletme masraflarının bu önemli parametrelerini en aza indirger. Az yakıt kullanımı sonucunda da çevre kirliliğinin artmasını engeller. ATERPOR, ayrıca mükemmel ses yalıtımı malzemesidir.
DOW EXPANDE POLİSTREN LEVHA
ÖZELLİKLERİ: mükemmel ve sürekli ısı yalıtım özelliği, suya karşı mükemmel direnç ve sıfır kapilerite, dona karşı dayanım, yüksek ve uzun süreli basma mukavemeti, yüksek elastik modülü, kullanım yerine uygun optimum su buharı difüzyon direnci.
OSB
OSB : Yüksek mukavemetli neme dayanıklı levhadır. Nerelerde kullanılır ? Çatı kaplamaları,shingle altı levhası,yer döşemesi, kombine ve tek uygulamalarda,araç karoseri imalatında ,her türlü iç dekorasyon işinde ve ambalaj sanayinde,mağaza ,dükkan yapımı ve dekorasyonunda
LİKİT MEMBRAN
KULLANIM ALANLARI Toprakla temas edecek istinat, perde duvarları, galeri, drenaj ve temel kazıklarında, bodrum ve zemin kat yüzeylerinde, eski ve yeni çatı yalıtımlarında, banyo, mutfak , tuvalet, balkon gibi ıslak hacimlerin izolasyonunda, yapıların kuzey cephelerinde, gizli derelerde, pas önleyici özelliği ile metal yüzeylerin korunmasında yüksek yapışkanlık ve esnek su geçirimsizlik katmanı olarak kullanıma uygundur.
İZOCAM CAMYÜNÜ ÇATI ŞİLTESİ
zocam Çatı Şiltesi, çıplak olarak imal edilir. Camyününün özelliklerinden dolayı uygulama sırasında yırtılmaz, fire vermez. Her türlü ahşap ve metal çatıya kolaylıkla uyum sağlar. Hafif olduğundan, çatıya çıkartılması ve kesilerek uygulanması çok kolaydır.
BAĞLANTI ELEMANLARI
kancalar , çelik vidalar, akıllı vidalar,trifonlar Kancalar 1/4 15cm, 20cm, 25cm, 30cm, 35cm, 40cm boylarındadır. M-7 15 cm, 20 cm, 25 cm, 30 cm, 35 cm, 40 cm, 45 cm, boylarındadır.
METAL KİREMİT
Metal kiremitleri konutlarda, iş merkezlerinde ve endüstriyel tesislerde, 10 -90 derece arasında eğimi bulunan çatılarda ekonomik, uzun ömürlü bir kullanım ve estetik bir görünüm sağlamak üzere tasarımlanmıştır. Sistem geleneksel kil yada beton kiremitlerin görünümünü veren hafif madeni esaslı kiremitlerden ve aksesuarlardan oluşur.
PANEL KİREMİT
PANEL KİREMİT Panel Kiremit Her Türlü Çatıda Çok Pratik PANEL KİREMİT in de her türlü çatıya uygulanması çok kolaydır. PANEL KİREMİT in levhalar halinde üretiliyor olması, montajda işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar. Farklı tipteki çatılarda uygulanan PANEL KİREMİT ten en iyi sonuçları alabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Mevcut Çatıların PANEL KİREMİT ile Yeniden Kaplanması Yenilenen çatılarda eski su yalıtım örtüsünün
  Haberler

  Teklif İsteme

Web sitemiz üzerinden teklif istemek için formumuzu doldurunuz.

 çati kaplama malzemeleri,çatı kaplama sistemleri,çatı kaplama çeşitleri,çatı kaplama fiyatları,çatı kaplama ürünleri,çatı kaplama 
malzeme fiyatları , cephe kaplama, assan panel, sandviç panel,izolasyon sistemleri,yalıtım sistemleri

  © 2007 Copyright   Yapıtaş Çatı Kaplama San. Tic. Ltd. Şti.

Designed by 3T Bilişim